Sıkça Sorulan Sorular

* Ürünümü iade etmek istiyorum, İade Şartları nedir, hangi ürünleri iade edebilirim?

    Satın aldığınız ürünü, kargodan teslim aldığınız günden itibaren 14 gün içinde KozmoLife.com’a başvuruda bulunarak İade Koşulları dahilinde iade edebilirsiniz.
    İade edeceğiniz ürüne ait, hediye olarak verilen promosyonlu, kampanyalı ürünlerin de aynı anda iade edilmesi gerekir.
    İade edeceğiniz ürünün ambalajının açılmamış olması gereklidir.

* Siparişimdeki hediye ürünün durumu nedir?

    Sitemizde bedava ürün olarak satılan ürünlerin tek başına iade işlemi yapılmamaktadır. Hediye ürünün İade alınması işlemi ancak ana ürün ile birlikte gönderildiğinde gerçekleştirilmekte olup hem ana ürünü hem de hediye ürünü aynı anda göndermeniz gerekmektedir. Bu sebeple  her iki ürün için de iade talebinizin olması gerekmektedir. Gelen ürünlerin her ikisi için de iade işlemi yapılacak ve sadece ana ürüne ödediğiniz bedel size geri iade edilecektir.
    
    
* Ürünümü iade etmek istiyorum, ne yapmalıyım?

    • Lütfen iade işlemi için, ürünü KozmoLife.com’a göndermeden önce aşağıdaki link’ten başvuru kaydında bulunun.
    • İade edeceğiniz ürüne ait, hediye olarak verilen promosyonlu, kampanyalı ürünlerin de aynı anda iade edilmesi gerekmektedir.
    • Faturası kurumlar adına düzenlenen siparişlerin iade işlemleri, iade faturası düzenlenmediği takdirde tamamlanamaz.
    • "Sipariş Takip" sayfasına gidin. Sipariş sayfasının sağ tarafından bulunan “İade ve Diğer İşlemler” butonuna basın.
    • İşlem yapılmasını istediğiniz ürünü  seçerek  İade ve diğer işlemler seçimindeki “Ürünü İade Etmek İstiyorum” formunu  doldurun. Sayfanın sağ alt tarafında bulunan “İade ve Geri Gönderim Şartlarını okudum kabul ediyorum" u işaretleyerek “Devam Et” butonuna basın
    • Açılan yeni pencereden iade edeceğiniz ürün için belirtilen adımları takip edin.
    • "Kaydet ve Bitir" butonuna bastıktan sonra kaydınızı oluşturulmuş olacaksınız.  Ekranda çıkan "Kargo Gönderi Kodu"nu kullanarak belirtilen tarihe kadar ürününüzü bize gönderin.
    
* Ürünü gönderdikten sonra süreci nasıl takip edeceğim?

    • Ürününüz KozmoLife.com tarafından teslim alındıktan sonra ambalajı, aksesuarları, faturası(*) kontrol edilecektir.
    • İade işleminin onaylanması durumunda, iade başvurusundaki tercihiniz doğrultusunda 2 iş günü içinde “ürün bedeli” tarafınıza geri ödenecektir.
    • İadenizin iade koşullarına uygun olmaması durumunda ise ilgili ürün, adresinize ücretsiz kargo ile gönderilecektir.Ürününüzün durumunu, Başvuru Takip sayfasından takip etmek için tıklayın.

    (*) İade edeceğiniz ürünün faturası kurumsal ise, iade ederken kurumun düzenlemiş olduğu iade faturasıyla birlikte göndermeniz gerekir. İade faturası, kargo payı dahil edilmeden (ürün birim fiyatı + KDV şeklinde) düzenlenmelidir.
    
* İade ettiğim ürünün parasını ne zaman ve nasıl geri alabilirim?

    • Gönderdiğiniz ürün/ürünler, KozmoLife.com tarafından iade işleminin onaylanması durumunda 2 iş günü içinde “ürün bedeli” tarafınıza geri ödenecektir.
    • Ürün Bedel İadesi işlemi tamamlandığında kayıtlı olan e-posta ve cep telefonunuza bilgi mesajı gönderilir.
    • Ödeme şekli “Kredi Kartı” ve tercihiniz “Para İadesi” ise; ödemeniz online olarak hemen kredi kartınıza yapılacaktır.
    • Ödemenizin hesabınıza yansıması bankaların işlem sürelerine göre farklılık gösterebilir.
    • Ödeme şekli “Havale/EFT” veya "Kapıda ödeme" ve tercihiniz “Para İadesi” ise; bildirimde bulunduğunuz IBAN hesabınıza paranız geri  ödenir.

    Para iadeniz alışverişinizde kullanmış olduğunuz kredi kartı veya banka hesabınıza otomatik olarak iadenizin onaylandığı anda yapılmaktadır.
    İade işlemi KozmoLife tarafından bankanıza yapıldığı an, hesabınıza tanımlı olan e-mail adresine işlem detaylarını gösteren bir dekont gönderilmektedir.
    Bu dekontu içeren e-mail elinize ulaştıysa bankanıza KozmoLife tarafından kesin olarak iade ödemesi yapılmış demektir.
    İade işleminin banka veya kart hesabınıza yansıma süresi ise bankanızın işlem sürecine göre değişkenlik gösterebilmektedir.  Bir süre geçtikten sonra, halen hesabınızda iade tutarını göremiyorsanız, dekontta belirtilen bilgiler ile bankanıza başvurunuz.

   KozmoLife © 2014-2018 KozmoLife bir KozmoCell projesidir.